Haber

CHP İzmir İl Başkanı Aslanoğlu, Ulaştırma Bakanlığı’na: “Verdiğimiz 40 liranın sadece 1 lirasını geri alıyoruz, nerde 39 liramız”

KERİM UĞUR

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Ulaştırma Bakanlığı’nın İzmir’de metro yatırımı yapmadığına dikkat çekti. Aslanoğlu, “İstanbul ve Ankara’yı gezelim. Ankara ve İstanbul’a yapılan yatırımla İzmir’e yapılan yatırım aynıysa özür dileriz ama aynı değilse ’40 kişiden biri’ diyeceğiz. tamam ama 40’ta 39’umuz nerede?’ “Verdiğimiz 40 liranın sadece bir lirasını geri alıyoruz. 39 liramız nerede” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve yeni il yönetimini güzel bir ziyarette bulundu. CHP İzmir İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basına kapalı toplantının ardından İl Başkanı Aslanoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Aslanoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “İktidarın İzmir’de 1 metre çizgisi yok” sözlerinin “manipülasyon” olarak değerlendirilmesi için şunları söyledi:

“Gazetecilerle birlikte gezelim bakalım ‘U’muz var mı yok mu. Yeni metro hattı mı yapıyorlar da bizim haberimiz yok? Ankara ve İstanbul’a yapılan yatırımla yapılan yatırım aynı mı? İzmir’de özür dileriz. Verdiğimiz 40 liranın sadece bir lirasını geri alıyoruz. 39 liramız nerede?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu