Haber

-Bitlis’te kar yağışı gece boyu devam etti.

– Bitlis’te kar yağışı gece boyunca devam etti

BİTLİS – Bitlis ve ilçelerinde dün sabah saatlerinden itibaren yağmaya başlayan yoğun kar yağışı gece boyunca etkisini sürdürdü.

Mart ayının son gününü yoğun kar yağışı ile geçiren Bitlis ve ilçeleri bembeyaz oldu. Dün sabah saatlerinde etkili olmaya başlayan ve gün içinde etkisini artıran kar yağışı gece boyunca devam etti. Kar kalınlığının yaklaşık 15 santimetreyi bulduğu kentte özellikle geceleri yollarda buzlanma, binaların çatılarında sarkıtlar oluştu. Vatandaşlar, çatılardaki buz sarkıtlarının herhangi bir aksiliğe yol açmaması için kendi imkanlarıyla buz sarkıtlarını temizlemeye çalıştı.

Bitlis’te öğle saatlerinde yerini güneşli havaya bırakan kar yağışı şaşkınlık yaratırken, kenti havadan bembeyaz kaplayan kar yağışı görüntüsü keyifli görüntüler oluşturdu.

Öte yandan Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yağan karla birlikte eksi 5 dereceye kadar düşen hava sıcaklığının yeniden yükseleceğini belirtirken, kar yağışının yerini bölgeden itibaren sağanak yağışlara bırakacağı belirtildi. gelecek hafta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu