Haber

Kaldıkları Evi Zehir Serasına Çevirmişler

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bir eve düzenlen operasyonda, kaldıkları adresi uyuşturucu serasına dönüştüren ve Hint keneviri yetiştirerek satan iki kişi suçüstü yakalandı. Söz konusu evde yapılan aramada, 76 kök Hint keneviri, çeşitli miktarlarda esrar, esrar tohumu ve sentetik haplar ile bu uyuşturucuların hazırlanması ve paketlenmesinde kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden bugün yapılan açıklamaya nazaran; Narkotik Cürümlerle Gayret Küme Amirliği takımları, uyuşturucu husus ticareti yaptıkları tespit edilen 2 kişinin kaldıkları adrese operasyon düzenledi.

Söz konusu adreste yapılan aramada, 6 gram esrar, 76 kök Hint keneviri, 46,57 gram esrar tohumu, çok sayıda sentetik hap, Hint keneviri yetiştirmekte kullanılan bir adet fanlı ısıtıcı, 7 litre bitki sıvısı, bir adet su spreyi, iki adet vakit ayarlayıcı aygıt, iki adet buhar aygıtı, bir adet sıvı transfer pompası, bir adet havalandırma aygıtı, bir adet soğutucu aygıtı, 7 adet bitki yetiştirme lambası, bir adet havalandırma borusu, 20 adet trafo, 10 adet led panel, bir adet ışık ölçer aygıtı, bir adet vantilatör, bir adet havalandırma motoru ve iki adet led projektör ele geçirildi.

Operasyon anları polis kameralarına yansıdı. Gözaltına alınan 2 kişi, ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde imalatı ve ticareti yapmak’ kabahatinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu